Καλώς ήλθατε στο Ιστολόγιο του mesologgi-sport

Σαρωτικός ο Εθνικός στην πρεμιέρα 4-1 την Δόξα Αιτωλικού

Η επιστροφη στα ποδοσφαιρικά δρώμενα του Εθνικού Γουριάς συνοδεύτηκε με νίκη επι της Δόξας Αιτωλικού με 4-1....

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του ο Εθνικός Γουριάς για το πρωτάθλημα της Γ κατηγορίας.
Μετά από χρόνια οι φίλαθλοι του Εθνικού είχαν τη χαρά να δουν την αγαπημένη τους ομάδα να κερδίζει εύκολα τη Δόξα Αιτωλικού με σκορ 4-1 και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σπύρο Κούσουλα που σημείωσε χατ τρικ. Πιο συγκεκριμένα ο Εθνικός προηγήθηκε στο σκορ με τον Παντελη Κολιατσα αλλά ισοφαρίστηκε στο τέλος του ημιχρόνου από τον Μοναστηρα.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός είχε την πρωτοβουλία και έφτασε εύκολα στη νίκη με τον Σπύρο Κούσουλα να πετυχαίνει 3 γκολ το ένα με πέναλτι. Επίσης η Δόξα δεν ευστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε και όταν το σκορ ήταν 3-1.το απέκρουσε ο έμπειρος τερματοφύλακας Κουσουλας Επαμεινωντας

Εθνικός Γουριάς: Κουσουλας Ε, Βαμβακας Μ,  Γατζουδης Η, Τζινας Π, Καλύβας Η, Μπουρος Η, Κουσουλας Σ, Κολιατσας Π,  Πάσχος Κ, Καπωνης Κ, Αποστολατος Α

Δόξα Αιτωλικού:  Μακρής, Λυκουδης, Σαμαντας, Μοναστηρας, Αρετας, Μποτας, Συροκωστας, Φλώρος,  Συρος, Φράγκος,  Τρικαλινός