Καλώς ήλθατε στο Ιστολόγιο του mesologgi-sport

Αντέδρασε αλλά δε νίκησε το Μεσολόγγι 2008 ,1-1 με Ικαρο Πετρωτού στην Πάτρα...

«Στραβοπάτησε» το Μεσολόγγι 2008  στη Πάτρα που έμεινε στο 1-1 με την μαχητική τοπική ομάδα του Ικαρου Πετρωτού..

Το αποτέλεσμα αφήνει το Μεσολόγγι 2008  στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας τέσσερις βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Φείδων Αργους που θα τον υποδεχθεί την επόμενη αγωνιστική στο Μεσολόγγι..
Μετά από ένα αμφίρροπο πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενες επέβαλαν τον ρυθμό τους στο β΄ημίχρονο και ειδικά μετά την προώθηση της Γρομητσάρη στην επίθεση και την είσοδο της 12χρονης Βάτσικα  και πίεσαν  πολύ την αντίπαλη άμυνα για να  φτασουν σε ενα  δεύτερο γκολ που θα τους έδινε τους τρείς βαθμούς την νίκης..Στα αξιοσημείωτα του αγώνα οτι η τερματοφύλακας του Μεσολόγγι 2008 είχε να δεχθεί γκόλ απο την 1η αγωνιστική, και ο διαιτητής του αγώνα  σφύριξε την λήξη του α΄ημιχρόνου στο 49΄και την λήξη του αγώνα στο 89΄ παρ΄οτι είχαν γίνει 5 αλλαγές και καθυστερήσεις απο τραυματισμούς παικτριών..
τα γκόλ του αγώνα...
45 + 3΄με απ΄ευθείας εκτέλεση φάουλ της Καρφάκη ο Ικαρος Πετρωτού κάνει το 1-0 [οι φιλοξενούμενες διαμαρτυρήθηκαν στον διαιτητή Σταυρόπουλο διότι δεν έγινε φάουλ]
71΄η Μαρία Μόκκα με μακρινή εκτέλεση φάουλ θα κάνει το τελικό 1-1.
Κακή η διαιτησία του  Νίκου Σταυρόπουλου και των Βοηθών του Κόρδα Δημ. και Δρακόπουλο Αν. της ΕΠΣ Ηλείας..
ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ 2008...Νταβαντζή, Γρομητσάρη,Ευθυμίου Ν.,Μόκκα Μ.,Γεωργαρά,Ρισβά Φ.[ 25΄Λίπο Σαβ.],Αυγέρη [λ.τραυμ. 58΄Βάτσικα],Πρασσά,Πούλιου Ρ.,Μαρκουτσά Δ.,Γιαννακά Β.[83΄Πούλιου Δεσπ.]