Καλώς ήλθατε στο Ιστολόγιο του mesologgi-sport

Ο Αίολος Αστακού συνεχίζει τις εντυπωσιακές εμφανίσεις. Νίκησε και το Παγκράτι με 97-71

Καθάρισε στο δεύτερο ημίχρονο ο Αίολος Αστακού το Παγκράτι

Ο Αίολος συνεχίζει τις εντυπωσιακες του εμφανίσεις. Μετά τον Ηρακλή ήταν η σειρά της ιστορικής ομάδας του Παγκρατίου να δεχθει την ήττα απο την ομάδα του Μιχάλη Κουταλιανού με 97-71. Στο πρώτο ημίχρονο οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ με τους γηπεδούχους να ειναι μπροστά με 37-35.
      Στο δεύτερο μέρος ο Αίολος με πρωτεργάτες στην επίθεση τους Κιτσουλη, Κακλαμάνο και Γκιζόγιαννη άρχισε σταδιακά να χτίζει μια διαφορά που έφτασε στους έντεκα (67-56) με την συμπλήρωση τριάντα λεπτών παιχνιδιού.....

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν πλήρως στο γήπεδο και έφτασαν στο εμφατικό 97-71. Κιτσούλης με 21, Κακλαμάνος με 16 και Γκιζόγιαννης με 13 οι πρώτοι σκορερ της ομάδας του Μιχάλη Κουταλιανού.Απο το Παγκράτι ο Ραντετιτς είχε 15 πόντους ενώ θετική παρουσια είχαν και οι Καράβολας- Ράλλατος με 14 πόντους έκαστος.

Διαιτητές: Διαμαντής, Δημόπουλος, Κωνσταντινόπουλος
Δεκάλεπτα: 18-14, 37-35, 67-56, 97-71.

ΑΙΟΛΟΣ (Κουταλιανός): Μπρόζος 5 (1), Καλαντζής 3, Κουμπούρας 9, Παπαδιονυσίου 10, Κατσαρές 4, Γκάτζιας 2, Κακλαμάνος 16 (4), Κιτσούλης 21, Κασαμπαλής 2, Χαρισμίδης 6, Λυμπάρης 6, Γκιζογιάννης 13 (1).

ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Κατωπόδης): Λυμπεράς, Σκούφης, Παύλος 13 (3), Λυμπερόπουλος 6 (1), Καράβολας 14 (2), Κοντόγεωργας, Λεκάκης, Ράντετιτς 15 (1), Εζόμο, Ραλλάτος 14, Μήτσιαλος 9.